View From The World

Navalny

United States
2022 — 98' / Color

1

Përshkrimi

Në gusht të vitit 2020 një aeroplan që udhëtonte nga Siberia në Moskë devijoji në Omsk kur një pasagjer në bord u sëmur për vdekje. Ai pasagjer ishte kritiku i ashpër i Vladimir Putinit, Alexei Navalny, udhëheqësi i opozitës ruse, një burrë për të cilin shumë njerëz janë frikësuar se do të vritej për shkak se refuzonte të heshtte. Gruaja dhe kolegët e Navalnyt, të bindur se Navalny ishte helmuar dhe të tmerruar se çka mund t’i ndodhte atij në një spital siberian, nxituan për në Omsk dhe luftuan që ta evakuonin atë në Gjermani. Atje, autoritetet gjermane konfirmuan se Navalnyt i ishte dhënë dozë e agjentit nervor të periudhës sovjetike Novichok.

Trailer Zyrtar

Biografia e Regjisorëve

Daniel Roher’s films have taken him to every corner of the globe, from Japan to Uganda to Nunavut and beyond. His feature documentary debut, Once Were Brothers: Robbie Robertson and the Band, was executive produced by Martin Scorsese and Ron Howard. It was the opening night film at the 2019 Toronto International Film Festival. He is an accomplished visual artist.

Buy Tickets

Regjisorë

Daniel Roher

Producent

Diane Becker

Melanie Miller

Odessa Rae

Shane Boris

Kinematografia

Niki Waltl

Editorë

Langdon Page

Maya Daisy Hawke

Zërimi

Marcus Vetter

Webfaqja Zyrtare e Filmit

https://dogwoofsales.com/navalny

Kontakti

Dogwoof Ltd
Ground Floor
19 - 23 Ironmonger Row
London, EC1V 3QN, UK
+44 (0)20 7253 6244
[email protected]